Przeprowadzki Tuczno zadzwoń 666484444

1 of
Wstecz Dalej

O Firmie

  • ID Firmy: 1298

  • Dodane: Marzec 21, 2019

  • Wyświetlenia: 53

Opis

Filozofia szczupłego zarządzania zarabia na popularności. Lean Management grany stanowi w kompleksowym zarządzaniu przedsiębiorstwami z jakiejś branży. W częstej opinii metoda stosowana z biegiem produkcyjnym, dziś przenikła do prawie każdych obszarów działania firmy.

Przeprowadzki Drawsko Pomorskie zadzwoń 666484444

Wdrożenie lean management w określonej organizacji wymaga kompleksowych znajomości urządzeń i form, a jeszcze dużej zmiany w stylu myślenia kadry zarządzającej. Choć poznanie całej sztuk jest wymagającym procesem, widoczne efekty zachęcają do dalszego wdrażania założeń. Sektor wysyłkowy automatyzuje swoje życia dodatkowo stanowi znanym przykładem na ostatnie, jak wykorzystać potencjał nurtu lean. Jak filozofia Lean rozpoczyna się w logistyce?

Zobacz również dpd Kołobrzeg

Szczupłe zarządzanie

W Polsce w dyskursie o lean management dostało się określenie szczupłe zarządzanie. Nazwa oddaje myśl i pierwszy nurt tej sztuki, w naturze chodzi o to, by dzięki automatyzacji procesów nie marnować dostępnych zasobów. W niniejszym planie wystrzega się dużych inwestycji w urządzenia. W oddzieleniu od masowej produkcji, ilość wytwarzanych artykułów jest konkretnie jasna i dyktowana przez potrzeby rynku. Przy wykorzystywaniu założeń szczupłego zarządzania przy prac może odbywać średnio o 50% pracowników mniej. Dodatkowo, używana jest niższa fizyczna powierzchnia, potrzeban do realizacji produkcji, a i oszczędzany jest czas pracy inżynierów.
Czas to pieniądz

Wedle opracowań Womacka, Jonesa i Roosa wydanych w The Machine that Change the Word. The Story of Lean Production wynika, że przy wdrożeniu założeń tej sztuk inżynierowie marzą o połowę trochę czasu do stworzenia innowacyjnego produktu. Docelowo są to znakomite korzyści finansowe. Lean management ogranicza zasoby konieczne do produkcji. Całość wspominania o prac liczy na maksymalnym wykorzystaniu dostępnych produktów oraz nowym zużywaniu zasobów. LM to przede każdym dostosowanie procesu produkcyjnego do niedawnej koniunktury na placu. Między sprzecznymi z tegoż sensu Lean management pierwotnie grany w fabrykach, wszedł do rynku usługowego.
Początek, czyli produkcja po japońsku

zobacz również kredyty Kołobrzeg

Aby dobrze wiedzieć założenia szczupłego zarządzania warto wrócić do przodów I korzeni jego stanięcia. Cała koncepcja zaczęła realizować się już po II wojnie światowej. Miejscem do napraw był japoński rynek motoryzacyjny, a pionierem formy był inżynier Taichi Ohno, który stworzył System Produkcyjny Toyoty. Rozwijał koncepcję wdrażając inne szkoły i urządzenia niezbędne do optymalizacji procesu produkcyjnego. Ohno wprowadził głęboką tj. bezpośrednią obserwację procesów. Twierdził, że dobre zarządzanie produkcją możliwe jest zupełnie dzięki realnej obserwacji, i że tylko wiedza uzyskana z zwykłego doświadczenia może spowodować wymarzone efekty. Chciałbyś od kadry zarządzającej fizycznej obecności na halach produkcyjnych (management by walking around), tenże często sięgał z badania pracowników. Słuchał ich pomysłów. Sugerował się głosem tych, którzy na co dzień obsługiwali proces produkcyjny. To umożliwiało osiągać główny cel, czyli wyeliminowanie marnotrastwa.
Marnotrastwo zasobów

W trakcie tych obserwacji Ohno wskazał kilka typów niepotrzebnego marnowania zasobów, takich jak:

Oczekiwanie pracowników w trakcie przestoju maszyn
Zbędny transport
Nadprodukcja
Nadmierne magazynowanie i zbędne zapasy
Utrzymywanie dużej liczb materiałów i materiałów

System Produkcyjny Toyoty kojarzył się nie ale na marnowaniu materiałów. Ohno wysoko cenił siłę ludzkich rąk i umysłów, dlatego wystrzegał się marnowania energii pracowników. Zwracał szczególną opinię na ostatnie, by jak dużo wykorzystać potencjał wszystkich pracownikach. Spotkania managerów z gośćmi oraz słuchanie ich myśli to codzienność w systemie lean.
Tylko Japonia?

Wdrożenie szczupłego zarządzania przyniosło Toyocie ogromną przewagę konkurencyjną. Co zostało zarejestrowane przez zachodnie koncerny, przecież tak naprawdę potencjał metodyki lean został wykorzystany stosunkowo późno. Dotyczyło to wyjątkowo z braku pełnej dokumentacji, Ohno i współpracujący z nim inżynierowie nie przygotowali oficjalnej dokumentacji, stąd też adaptacja drogi na rynku amerykańskim czy europejskim pokazała się trudniejsza.
The Machine That Changed the World

Do promocji pojęcia przyczyniła się wspomniana już publikacja The Machine That Changed the World wydana przez naukowców z Instytutu Technologii w Massachusetts. Popularność ta powoduje szczegółowe porównanie wydajności motoryzacyjnych z Japonii z obecnymi z USA i Europy. Wskazano na główne punkty sukcesu produkcyjnego Toyoty. Analiza zafascynowała europejskich inwestorów. O filozofii Lean zaczęto dyskutować globalnie.

Przeprowadzki Drawsko Pomorskie zadzwoń 666484444

Metodyka Just in Time

W książki badaczy wyszczególniono wszystkie składniki płacące za sukces Systemu Produkcyjnego Toyoty. Pierwszym była metodyka Just in Time. To zdanie, w którym wszystek element produkcji produkowany istnieje na moment dzięki wykluczeniu systemu „pchanej” produkcji oraz wymienienia go systemem typu „pull”. System ssący pobiera produkt z starego procesu, chociaż w punkcie, gdy zaistniała faktyczna potrzeba zastąpienia zużytego materiału. Dało to Toyocie zorganizować produkcję, która nie przesyca rynku. Firma świadczyła oczywiście to, na co już był zbyt.

Przeprowadzki Drawsko Pomorskie zadzwoń 666484444

Implementacja Lean w oparciu o główne filary

Kolejnym ważnym czynnikiem odpowiedzialnym za sukces lean management jest automatyzacja. W Toyocie zajmowano się na myśleniu systemów produkcyjnych tak, aby wyeliminować wszystkie odchylenia z założonych standardów.

Szczupłe zarządzanie składa się na kilku ważnych założeniach:

Wartość produktu ocenia z punktu widzenia końcowego użytkownika. To typ ocenia końcowy wynik oraz definiuje nadawane mu zalecie.
Strumień wartości wyznaczany dla każdego produktu. Zbiór czynności potrzebnych do wytworzenia produktu. Każde składniki winnym stanowić bliskie i jasno określone. Producent musi wiedzieć co wykonywa się na cały proces, rozpocząwszy od momentu zakupu surowców.

Przeprowadzki Drawsko Pomorskie zadzwoń 666484444

Tylko wtedy realne oszacowanie kosztów jest możliwe.
Ciągły przepływ – cenie w systemie produkcyjnym idą w technologia niezakłócony i dotyczy toż jakiejś materii począwszy na materiałach, i na danej kończąc. W obecnym obiekcie kojarzona istnieje i metoda one-piece-flow, która blokuje pracowanie w głębokich partiach. [1]
System ssący – budowane są tylko niezbędne ilości a dopiero potrzebnych produktów. Małe partie a wyłącznie na konkretny sygnał.
Ciągłe udoskonalenie. To świetna myśl metodyki Lean, sięganie do perfekcji w stylu filozofii Kaizen, bądź i przez wprowadzenie wielkich zmian.

Jak sektor usługowy korzysta z lean management?

Adaptacja metodyki szczupłego zarządzania na potrzeby sektora usługowego przyniosły tak naprawdę dopiero lata 90. Po wdrożeniach w korporacjach produkcyjnych na wszystkim świecie dostrzeżono potencjał drzemiący w ostatniej formie. Nadmiar, który spowalnia realizację obecny stanowi w wszystkim sektorze. Pojawił się plan na „odchudzenie” firm dostarczających usługi. Warto podkreślić, że wąskie przystąpienie do metodyki lean bardzo przeszkadza jej potencjał. To nie jest zupełnie możliwość na redukcję kosztów. To potężna koncepcja, która pozwoli na duże wykorzystanie zasobów. To przede każdym pozostały forma myślenia, wokół którego powinno funkcjonować całe przedsiębiorstwo. Co istotne, lean menagment w bliskich zadaniach zawiera obawę o wielką wartość produktu.
Nr 1 zasoby ludzkie

W trakcie stosowanie metody pojawia się wiele problemów, między innymi stereotypy, które pojawiają się wokół tej technologii. Lean nie jest przekonaną skrzynką z narzędziami. Adaptacja szczupłego zarządzania wymaga dużych nowości w maszyny natomiast obecne na różnym tle: technicznym czy ekonomicznym. Ogromnym polem do zmiany istnieje także podejście do skorzystania zasobów ludzkich. To myśl, która koncentruje się na wykreowaniu pewnej kultury organizacji. Lean składa się na prostej hierarchii, duży nacisk montowany istnieje na pracę zespołową oraz szkolenia wewnętrze pracowników, którzy docelowo zyskują uniwersalną pozycję, nie są niezastąpieni, płynnie zmieniają stanowiska. Lean oszczędza zasoby, oszczędza te energię ludzką, minimalizują np. niepotrzebną rywalizację pomiędzy poszczególnymi działami
Dążenie do perfekcji i feedback

Dążenie do codziennego udoskonalenia dzięki płynnym przepływom danej między kadrą zarządzającą a pracownikami. Troska o podobni feedback ma tu wielkie znaczenie. Odpowiedzialność montowana jest przeważnie na menagerów, którzy odpowiadają za wewnętrzną organizację firmy. Człowiek dodatkowo jego trwanie toż największa zaletę firmy. Zapewne stanowić on oszczędzany dzięki ogólnym integracjom organizmów i automatyzacji procesów. To program na żądanie biznesem, który przyjmuje się w wszystkim sektorze, dodatkowo w branży e-commerce.

Usprawnienie w e-commerce

W świecie sprzedaży online cały proces dostarczenia produktu do odbiorcę ma również ważny element przesyłki kurierskiej. Jak usprawnić realizowania w przemyśle wysyłkowym? Tutaj narzędziem optymalizującym prawdopodobnie stanowić skorzystanie z pomocy brokera. Automatyzacja systemu pomoże zaoszczędzić chwila oraz energię osób obsługujących przesyłki. Poza oszczędnością finansową dany e-sklep może zaoszczędzić aż 125 godzin pracy rocznie, jeśli wyeliminowanie zostanie np., żmudne wypełnianie listów przewozowych. To na rynku narzędzia takie jak np. porównywarka cen czy integracja z sposobem eBay, pozwolą na optymalizację kosztów oraz czasu pracy.

Szczupła logistyka

Wśród rosnącej konkurencji firmy szukają jeszcze to nowocześniejszych usprawnień na optymalizacje działań. To zwykły proces, jaki z stabilnością będzie kontynuowany w przyszłości. Ale takie zachowanie do biznesu może posłużyć w powodzeniu wyniku na przesyconym rynku. Nowa jakość z zmierzaniem do redukcji kosztów i uproszczanie procesów, zmienił rynek KEP. Metodyka lean wykorzystywana w mieniu transportu czy strategii magazynowania sprawdza się w wypadku większości firm.

Źródło artykułu Zarządzanie w nurcie Lean. Automatyzacja logistyki

Przeprowadzki Drawsko Pomorskie zadzwoń 666484444

Komentarze

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o