Poczta kurier Czaplinek zamów online

1 of
Wstecz Dalej

O Firmie

  • ID Firmy: 1503

  • Dodane: Październik 9, 2019

  • Wyświetlenia: 10

Opis

Z powodu szybkiego rytmu życia i zwyżkującej popularności transakcji internetowych, coraz częściej korzystamy z usług firm przewozowych. Obecne na rynku usługi przyciągają nas korzystnymi cenami i szybkimi terminami dowozu. Nadawanie paczek z Poczta kurier Gryfino jest bardzo łatwe i naprawdę może uprościć nasze życie. Co należy wiedzieć o wysyłaniu paczek przez firmę kurierską? Jakie mogą być dobre strony takiego rozwiązania? Oraz jakie niedopatrzenia popełniamy przy wysyłaniu paczek?

Poczta kurier Gryfino

Małogabarytowe paczki

zamów kuriera

Najczęściej nadawane paczki, to takie o małych gabarytach. Mimo że dostarczenie ich samemu na pocztę może nie jest, aż tak trudne, jednak możliwość odbioru ich z naszego mieszkania przez kuriera wiele ułatwia. Oszczędzimy przy okazji czas oraz swoje nerwy, bo stanie w kolejkach na poczcie nigdy nie będzie przyjemne. Wysłanie małej paczki to tylko kilka elementów, po pierwsze należy złożyć zlecenie na kuriera, zabezpieczyć paczkę zgodnie z wytycznymi i poczekać aż Poczta kurier Gryfino pojawi się pod naszymi drzwiami.

Firma kurierska miasto ma możliwość przejąć od nas przesyłkę nawet w tym samym dniu, jeżeli zrobiliśmy zamówienie rano, lub dnia następnego. Ma to znaczenie szczególnie kiedy zależy nam na dostarczeniu przesyłki do odbiorcy na czas. Zazwyczaj czas doręczenia paczki to 24 godziny w następnym dniu pracującym.

Wysyłka hurtowa

Jeśli jesteśmy średnim przedsiębiorcą i wysyłamy wiele pakunków w ciągu miesiąca możemy skorzystać z oferty wysyłek hurtowych z firma kurierska miasto. Pozwala to okroić ilość papierów. Dodatkowo mamy wtedy szansę wystawienia faktury zbiorczej na koniec okresu rozliczeniowego.

Przy pakowaniu tak wielu pakunków na pewno zauważymy też plusy z przejmowania ich przez kuriera bezpośrednio spod naszego mieszkania. Zaniesienie ich za każdym razem na pocztę zajęło by wiele czasu oraz wymagało od nas wysiłku, szczególnie kiedyprzesyłki dużo ważą. Ponadto cena przesyłek hurtowych jest korzystniejsza aniżeli płatność za każdą z paczek z osobna. Jeśli jesteśmy zmuszeni wysyłać znaczące ilości paczek powinniśmy skorzystać z oferty przesyłek hurtowych.

Transport palet

A co w sytuacji, kiedy towar który potrzebujemy nadać zajmuje naprawdę dużo przestrzeni i dużo waży? Opłacalnym rozwiązaniem jest wysłanie go na palecie. Firma kurierska miasto oferuje nam przewóz ładunku do 500 kg. Wysłanie palety nie różni się właściwie od nadania normalnej paczki. Również musimy złożyć zamówienie, zabezpieczyć paczkę a, także umożliwić kurierowi odbiór. Z uwagi na wymiary paczki powinniśmy zapewnić dojazd dla samochodu ciężarowego do punktu składowania ładunku.

Warto pamiętać, że kalkulując rozmiary pakunku i wagę powinniśmy uwzględnić paletę. Typowa euro-paleta ma wagę około 25 kg i ma mniej więcej 15 cm wysokości. Ponadto drewniane palety będą mogły zmienić swoją wagę pod działaniem wilgotności, w związku z tym lepiej nie zbliżać się do maksymalnej masy paczki. Wybierając paletę na której nadamy towar, dowiedzmy się czy będzie ona w nieuszkodzonym stanie. Zepsuta paleta nie będzie zapewniać wystarczającego zabezpieczenia i towary na palecie mogą ucierpieć. Jeśli zostanie stwierdzone, że paleta nie była sprawna w momencie wysłania paczki, możemy mieć trudności z otrzymaniem zwrotu za zniszczenia.

Najczęstsze zasady wysyłania paczek

Każda firma kurierska miasto może mieć swoje wewnętrzne wskazówki dotyczące rozmiarów, zabezpieczenia paczek i kontaktu z kurierem. Dlatego należy przeanalizować je przed złożeniem zamówienia. Najważniejszą rzeczą przy pakowaniu paczki jest odpowiednie jej zabezpieczenie. Będzie to uzależnione od zawartości paczki i jej wielkości. W przypadku palet najprawdopodobniej wystarczy owinięcie jej stretchem lub zabezpieczenie towaru specjalnymi pasami. Niewielkie paczki z kruchą zawartością będą potrzebowały wypełnienia, które będzie pochłaniało pojawiające się drgania. Oczywiście Poczta kurier Gryfino stara się żeby wszystkie przesyłki były przenoszone z uwagą, jednak warto pamiętać, że w czasie transportu nasza przesyłka może się przechylać albo zostać przygnieciona przez inne opakowania.

Kolejną rzeczą o której wiele klientów zapomina jest wydrukowanie listu przewozowego. Poczta kurier Gryfino odbierając paczkę musi też ten list przewozowy dostać ,więc jeśli nie przygotowaliśmy go wcześniej, musimy to zrobić gdy kurier już oczekuje. W związku z tym przedłużamy czas odebrania przesyłki i w skali całego dnia, może okazać się, że pracownik firmy kurierskiej nie da rady do kogoś przybyć. Dlatego dobrze jest pomyśleć nie tylko o nas samych, ale również o pozostałych chcących skorzystać z oferty Poczta kurier Gryfino .

Zobacz również poczta Kurier

Komentarze