Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne.

Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne.

23 stycznia, 2019 0 przez Mikołaj Online

Prowadząc działalność gospodarczą lub będąc zatrudnionym na na umowę o pracę, odprowadzamy opłaty na ubezpieczenie zdrowotne.

Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne

Są to narzucone odgórnie składki, które opłacać powinien każdy pracujący człowiek. Z tych comiesięcznych wpłat do ZUS korzystamy w w sytuacji gdy odwiedzamy przychodnię, pobycie na zwolnieniu itp. Ale osoby, które szczególnie dbają o własne zdrowie oraz wygodę leczenia, mają jeszcze kolejne rozwiązanie.

W ostatnich latach w ekspresowym tempie pojawiają się biznesy, które reklamują dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne. Tego typu dodatkowe ubezpieczenie zapewni nam wyższy poziom opieki medycznej, krótsze okresy oczekiwania na poradę u lekarza, a także dają możliwość skorzystania z płatnych urlopów chorobowych.

Wartości tego typu ubezpieczeń nie są zbyt wygórowane. Standardowe polisy rozpoczynają się od 200zł brutto więc nie jest to zbyt uciążliwy koszt a w chwili kryzysowej sytuacji szybko może okazać się, że były to wspaniale ulokowane oszczędności.

Należy więc poważnie zastanowić się nad tego typu ubezpieczeniem. może okazać się bardzo ważne w przypadku gdy utracimy zdolność do wykonywania zawodu i pracy.

zobacz również Agencja Pracy Tymczasowej

 

0 0 votes
Daj ocenę