Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne.

Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne.

23 stycznia, 2019 0 przez Doradca Personalny

Prowadząc własną firmę lub będąc zatrudnionym na na umowę o pracę, odprowadzamy opłaty na ubezpieczenie zdrowotne.

Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne

Są to narzucone odgórnie składki, które opłacać powinien każdy prowadzący biznes obywatel. Z tych comiesięcznych wpłat do ZUS korzystamy w przypadku wizyty u doktora, pobycie na zwolnieniu itp. Ale obywatele, którzy wyjątkowo dbają o własne zdrowie oraz wygodę leczenia, mają jeszcze kolejne rozwiązanie.

W ostatnich latach w ekspresowym tempie rozpoczynają działalność firmy, które reklamują dobrowolne ubezpieczenia zdrowotne. Tego typu dobrowolne ubezpieczenie zapewni nam podwyższony poziom opieki medycznej, krótsze okresy oczekiwania na poradę u specjalistów, a także dają możliwość skorzystania z płatnych urlopów zdrowotnych.

Koszty tego rodzaju ubezpieczeń nie są zbyt duże. Standardowe polisy rozpoczynają się od 200zł netto jak widać nie jest to zbyt duży koszt a w chwili nieszczęścia ekspresowo może okazać się, że były to doskonale zainwestowane pieniądze.

Należy więc poważnie zastanowić się nad tego typu dodatkiem do ubezpieczenia. Takie ubezpieczenie okazać się bardzo ważne w przypadku gdy stracimy zdolność do wykonywania zawodu i zarobku.

zobacz również Agencja Pracy Tymczasowej