Poczta kurier Drawsko Pomorskie  zamów online

Poczta kurier Drawsko Pomorskie zamów online

9 października, 2019 Wyłączone przez Mikołaj Online

Z powodu wzrastającego tempa życia i zwyżkującej popularności zakupów internetowych, coraz częściej korzystamy z usług firm przewozowych. Istniejące na rynku usługi przyciągają nas korzystnymi cenami i szybkimi terminami dostarczenia. Wysyłanie paczek z Poczta kurier Szczecinek jest dziecinnie proste i naprawdę może uprościć nasze życie. Co powinniśmy wiedzieć o nadawaniu paczek przez firmę kurierską? Jakie będą korzyści z takiego rozwiązania? Oraz jakie niedopatrzenia popełniamy przy nadawaniu paczek?

Poczta kurier Szczecinek

Małogabarytowe przesyłki

zamów kuriera

Najchętniej nadawane przesyłki, to te o małych gabarytach. Mimo że przetransportowanie ich własnoręcznie na pocztę może nie jest, aż takie skomplikowane, jednak możliwość odbioru ich z naszego miejsca zamieszkania przez kuriera sporo upraszcza. Oszczędzimy przy okazji czas oraz nasze nerwy, ponieważ czekanie w kolejkach do okienka nigdy nie było przyjemne. Wysłanie małej paczki to jedynie kilka kroków, po pierwsze należy zrobić zamówienie na kuriera, zapakować przesyłkę zgodnie z wymaganiami a następnie zaczekać aż Poczta kurier Szczecinek zjawi się pod naszymi drzwiami.

Firma kurierska miasto może odebrać od nas przesyłkę nawet w tym samym dniu, jeśli złożyliśmy zamówienie przed południem, albo dnia kolejnego. Będzie mieć to znaczenie szczególnie kiedy zależy nam na doręczeniu przesyłki do celu na czas. Najczęściej termin dostarczenia przesyłki to 24 godziny w następnym dniu pracującym.

Wysyłka wielu paczek

Jeśli zostaliśmy średnim przedsiębiorcą i wysyłamy wiele przesyłek miesięcznie możemy skorzystać z możliwości przesyłek hurtowych z firma kurierska miasto. Pozwala to zmniejszyć liczbę dokumentów. Dodatkowo mamy wtedy opcję wystawienia faktury zbiorczej pod koniec miesiąca.

Przy wysyłaniu tylu przesyłek z pewnością zauważymy też plusy z odbierania ich przezpracownika firmy kurierskiej bezpośrednio spod naszego mieszkania. zawiezienie ich każdorazowo do placówki pocztowej zajęło by mnóstwo czasu oraz mogło wymagać od nas siły, szczególnie kiedyprzesyłki dużo ważą. Dodatkowo cena przesyłek hurtowych jest niższa aniżeli płatność za każdą z przesyłek oddzielnie. Jeśli jesteśmy zmuszeni przesyłać duże ilości paczek dobrze jest skorzystać z możliwości przesyłek hurtowych.

Przewóz palet

A co wtedy, kiedy pakunek który musimy przesłać zajmuje naprawdę dużo przestrzeni i dużo waży? Ekonomicznym wyjściem może być przetransportowanie go na palecie. Firma kurierska miasto oferuje nam przewóz produktów do 500 kg. Wysłanie palety nie różni się właściwie od wysłania zwykłej przesyłki. Tak samo musimy zrobić zamówienie, zapakować paczkę a, także ułatwić kurierowi odbiór. Ze względu na rozmiary paczki musimy umożliwić podjazd dla samochodu ciężarowego do spotu przechowywania palety.

Dobrze pamiętać, że licząc wysokość pakunku i wagę musimy wziąć pod uwagę paletę. Typowa euro-paleta waży w przybliżeniu 25 kg i liczy mniej więcej 15 cm wysokości. Dodatkowo drewniane palety będą mogły zmienić swoją wagę pod działaniem wilgoci, dlatego lepiej nie zbliżać się do granicznej masy paczki. Decydując się na paletę na której nadamy produkty, upewnijmy się czy będzie ona w dobrym stanie. Zepsuta paleta nie może stwarzać wystarczającego zabezpieczenia i produkty na niej mogą ulec uszkodzeniu. Jeśli zostanie stwierdzone, że paleta nie była cała w momencie wysłania paczki, możemy mieć trudności z uzyskaniem zwrotu za zniszczenia.

Najczęstsze zasady przygotowywania paczek

Każda firma kurierska miasto miewa własne wewnętrzne wymagania odnośnie wymiarów, zabezpieczeń paczek i kontaktowania się z kurierem. W związku z tym należy poznać je przed złożeniem zamówienia. Najistotniejszą rzeczą przy pakowaniu przesyłki jest właściwe jej zabezpieczenie. Jest to zależne od zawartości przesyłki i jej rozmiarów. W przypadku palet zazwyczaj wystarczy okręcenie jej stretchem lub unieruchomienie towaru odpowiednimi pasami. Małe przesyłki z wrażliwą zawartością będą potrzebowały wypełnienia, które będzie amortyzowało ewentualne wstrząsy. Oczywiście Poczta kurier Szczecinek stara się by wszystkie przesyłki były przenoszone z uwagą, jednak należy pamiętać, że w trakcie przewozu nasza przesyłka może się obracać a nawet być przygnieciona przez inne opakowania.

Następną rzeczą o której wiele osób zapomina jest wygenerowanie listu przewozowego. Poczta kurier Szczecinek odbierając przesyłkę musi też ten list przewozowy dostać ,więc jeśli nie wygenerowaliśmy go zawczasu, musimy to zrobić gdy kurier już oczekuje. W związku z tym wydłuża się czas odebrania przesyłki i w skali roboczego dnia, może zdarzyć się, że pracownik firmy kurierskiej nie da rady do kogoś dotrzeć. W związku z tym warto pomyśleć nie tylko o sobie, ale także o pozostałych chcących skorzystać z usług Poczta kurier Szczecinek .

Zobacz również poczta Kurier

0 0 votes
Daj ocenę