Stomatologia estetyczna Świdwin

Stomatologia estetyczna Świdwin

16 marca, 2019 0 przez Mikołaj Online

Coraz dużo osób korzysta z sposobów z działu stomatologii estetycznej, by napawać się atrakcyjnym widokiem swoich zębów. A lub są one wygodne dla niemowlęta? Warto wprowadzić się z niezwykle atrakcyjnymi sposobami i zobaczyć lub są one podawane dzieciom.

Stomatologia estetyczna Biały Bór

Stomatologia estetyczna – najpopularniejsze sposoby

Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna stosuje w sobie wiele dziedzin stomatologii (np. profilaktykę, stomatologię zachowawczą, protetykę, ortodoncję), zaś jej ostatecznym celem jest poprawa estetyki uzębienia. Do najczęściej wybieranych zabiegów w ramach stomatologii estetycznej określa się wybielanie, piaskowanie, skaling, licówki i korony protetyczne.
Wybielanie zębów

Zabieg ten realizuje się zwykle przy użyciu specjalnej gwarancji na uzębienie i zastosowanie preparatu żelowego, którego aktywny składnik działa z płytką zęba dzięki takim projektom jak światło lub związki chemiczne, i otrzymany efekt istnieje od razu widoczny.

Stomatologia estetyczna Biały Bór

Profesjonalne oczyszczanie zębów nie powoduje uszkodzeń w tkance szkliwa, niemniej jednak po sposobu może pojawić się czasowa nadwrażliwość szkliwa (raczej na zima). Wybielanie może i skutkować podrażnieniami i uszkodzeniami dziąseł lub błony śluzowej. Warto zaznaczyć, że nieprawidłowo wykonywany zabieg może przynieść nierównomierne lub nadmierne wybielenie oraz może być okazją mikrouszkodzeń i zwiększonej porowatości szkliwa i zębiny.

Stomatologia estetyczna Biały Bór

Według unijnej dyrektywy z 2012 roku, a też Rozporządzenia Ministra Zdrowia profesjonalne oczyszczanie zębów z wykonaniem określonych środków chemicznych w właściwym stężeniu jest jednak bezpieczne dla zdrowia, ale potrafi być wykorzystywane wyłącznie u osób pełnoletnich (powyżej 18 r. życia). Nie chwali się również wybielania kobietom z nadwrażliwością zębów oraz dziąseł, osobom w ciąży oraz matkom karmiącym.
Piaskowanie i skaling

zobacz również ile kosztuje wybielanie zębów

Zabieg piaskowania polega na usuwaniu różnego typu osadów (wynikających z kawy, herbaty, papierosów również różnych kaw lub barwiącego jedzenia), przebarwień oraz płytki nazębnej za pomocą specjalistycznego urządzenia kierującego strumień piasku stomatologicznego na zęby. U dzieci nie powinno być pasztetu spośród obecnego gatunku osadami. Sam brak jest wygodny, choć wywołuje pewien dyskomfort, i po jego wykonaniu możliwa jest nadwrażliwość zębów oraz dziąseł. Przeciwwskazaniem do tworzenia piaskowania u dzieci jest tenże jego wynik – odsłonięte i oczyszczone bruzdy zębowe. U dzieci są one gwarantowane poprzez lakowanie.

Skaling z zmiany polega na usuwaniu kamień nazębnego składającego się w zasięgu szyjek zębowych – z dziedziny korony (powszechnie stosowany) lub spod powierzchni dziąseł. W sukcesie skalingu w zasadzie nie ma przeciwwskazań do układania go u dzieci. Jeśli zachodzi taka potrzeba, to silna go wykonać zaś będzie on dla niemowlęcia bezpieczny.
Licówki i korony

Zobacz również Ionic White

Licówka to mała płytka kompozytowa lub stworzona z ceramiki (bądź porcelany), przytwierdzana do powierzchni zęba od jego doskonałej (wargowej) strony. Z zmiany korony protetyczne są ceramicznymi nakładkami w sumy zakrywającymi zęby. Licówki i korony pełnią rolę przyjemną i ochronną. Niekiedy licówki grane są do korygowania wad zgryzu, ale większość stomatologów nie zaleca tego gatunku praktyk. Też jak zakładanie licówek na zęby mleczne.

Licówki są zaliczane do wykonań mało inwazyjnych, ale nie są pozbawione ingerencji w uzębienie. Wymagają usunięcia od 3 do 30% tkanki zęba. Z zmiany w sukcesie koron ząb pragnie być oszlifowany w znacznie większym stopniu. W układu z czym, jeżeli nie zachodzi taka potrzebę daleko nie przeszkadzać w strukturę uzębienia dziecka.

Źródło artykułu Stomatologia estetyczna a dzieci – czy to bezpieczne

 

Stomatologia estetyczna Biały Bór

0 0 votes
Daj ocenę