Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

18 maja, 2019 0 przez Doradca Personalny

Zatrudnienie cudzoziemców (m.in. Ukraińców, Białorusinów, Gruzinów, Rosjan, Mołdawian) w Niemczech. Delegowanie pracowników spoza Unii do książce w obcym kraju Unii Europejskiej. Polscy pracodawcy mają nadzieja wysyłania do produkcji za granicą naszych pracowników jak też obywateli nowych państw trzecich niebędących członkami Unii Europejskiej.

Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Z przyczyny na zainteresowanie polskim rynkiem pracy obywateli Ukrainy, to oni są najczęściej delegowanymi do produkcji za granicą cudzoziemcami przez swoich pracodawców.

Delegowanie jest idealną formą wysłania pracownika do własnego świecie w planie czasowego pisania książce w współczesnym świecie. Należy przy tym mieć, iż w całkowitym okresie w którym człowiek realizuje własną rolę za granicą obowiązują stawki płacy według niemieckich przepisów (Mindestlohn) a minimalna cena od 1 stycznia 2019 roku ma 9,19 euro za godzinę pracy brutto dla pracownika delegowanego, przy czym w wielu dziedzinach obowiązują wyższe wartości płacy minimalnej np. w sferze budowlanej. Aby oddelegować gościa ze wschodu do książce w Niemczech, potrzebne jest kupienie wizy Vander Elst. Istnieje wtedy wiza emitowana przez Ambasadę Niemiec w Warszawie. Traktat o działaniu Unii Europejskiej (TFUE) określa zasadę swobody świadczenia usług mającą prawo przedsiębiorstwa do produkcji swoich usług w nowym państwie członkowski Unii Europejskiej. Przedsiębiorca na ostatniej regule może tymczasowo kierować swoich gości bez wymogów uzyskiwania dla nich sam pozwoleń na produkcję co zajmowałoby miejsce gdyby pracownik samodzielnie chciał kupić zatrudnienie dokładnie w niemczech bez udziału Polskiego pracodawcy. Kraje członkowskie UE wprowadzają wewnętrzne przepisy, które decydują warunki i myśli na jakich pracodawcy innych krajów UE mogą delegować swoich gości do książce w ich świata.

Niemiecka wiza Vander Elst robiona stanowi w projektu tymczasowego świadczenia usług w Niemczech pracownika, którego do książce w Niemczech deleguje Polski pracodawca.

Samo uzyskanie wizy łączy się ze spełnieniem kilku wymagań:

Obcokrajowiec musi mieć zawartą umowę o pracę lub zlecenie z Naszym pracodawcą, w kontrakcie z tym wymaga być zabezpieczony i iść minimum od maja u pracodawcy, który chce delegować pracownika do książce w Niemczech. Wymaga w kontrakcie z obecnym legalnie przechodzić na obszarze Polski, mieć uprawnienie na pozycję. Niezbędny jest dokument emitowany przez Polski ZUS – zaświadczenie A1 poświadczające, że człowiek podlega Polskiemu ustawodawstwu w obszarze ubezpieczenia społecznego i co ważne aby wystąpić po te dokumenty wskazane jest wcześniejsze udokumentowane zameldowanie w Polsce i uzyskanie Polskiego Certyfikatu Rezydencji Podatkowej, który decyduje kraj w którym pracownik liczy się z osiąganych dochodów.

Uzyskanie ludziach tych materiałów istnieje kilka tygodni a w sukcesu braku konieczności uzupełniania braków dla uzyskania któregoś z niezbędnych dokumentów może zakończyć się w ok. 4 tygodniach od okresu zatrudnienia człowieka w Polsce. Ten termin istnieje i niezbędny aby udowodnić, że praktyka w Niemczech nie jest samym celem zatrudnienia pracownika oraz od razu po zatrudnieniu nie chyba on zostać legalnie wysłany za granicę. Pracownik człowiek istnieje na pewne w Polsce a jego rola za granicą ma charakter jedynie tymczasowy a w ramach swojej praktyce w Polsce został oddelegowany do prowadzenia swoich celów na terenie Niemiec okazjonalnie np. przez 3 miesiące. Wniosek o wydanie wizy Vander Elst chodzi po wcześniejszym zapisaniu się online złożyć w Ambasadzie Niemiec w Stolicy wraz z ceną 75 euro (równowartość w dobrych polskich). Agencja Work Holding za uwagę przy kompletowaniu i przechowywaniu wniosku pobiera od pracodawcy dodatkową cenę za pomoc w wysokości 250 zł netto za jednego pracownika.

Organizacja Pracy Tymczasowej Work Holding, umożliwia Polskim pracodawcom uwagę we wszystkich formach i silne delegowanie swoich gości do Kariery w Niemczech. Nasza radę jest kompleksowa – od pewnej i dużej rekrutacji pracowników z końców takich jak Ukraina, Białoruś, Gruzja, Mołdawia, Rosja czy Nasza poprzez konsultacje prawne i radę w załatwieniu wszystkich niezbędnych w ciągu delegowania pracowników papierów i wizy Vander Elst, aż po rozliczanie kadrowo księgowe.

Do sądzie należy dołączyć: dwa wnioski w języku niemieckim, aktualne fotografie biometryczne, paszport, udokumentowanie pobytu i książki u pracodawcy, umowa pracodawcy z firmą z nowego państwa UE, pismo od firmy świadczącej usługi i dokument A1 oraz kartę EKUZ.

Pracodawca delegujący pracowników musi także zgłosić ten fakt w niemczech w innych pracach w zależności od wielu czynników, które sam mogą wymagać poszczególnego zgłoszenia:

Zollamt – Niemiecki Urząd Celny, na internetowym portalu zgłoszeniowym należy zgłosić delegowanych pracowników wielu branż.

SOKA-Bau – Zgłaszamy pracowników branży budowlanej (także dotyczy elektryków). Niemiecka kasa urlopowa do jakiej należy też odprowadzać składkę na urlop.

Finanzamt – Niemiecki Urząd Skarbowy, BG-Bau – ubezpieczyciel wypadkowy branży budowlanych, Deutsche Rentenversicherung – Ubezpieczenia Społeczne, Urząd meldunkowy (pracownicy goszczący w niemczech ponad 3 miesiące podlegają meldunkowi)

Pracownik kierowany do książce w Niemczech podlega przepisom w dziale płacy minimalnej według niemieckich przepisów Mindestlohn. Płaca minimalna różni się w zależności od branży i np. ogólna wartość to przynajmniej 9,19 euro brutto za godzinę pracy tylko dla branży budowlanej wtedy w zależności od kwalifikacji minimum 12,20 euro brutto za godzinę pracy. Niemieckie urzędy jak też same firmy do książce w jakich ludzie są delegowani przykładają sporą wartość do ocen czy pracownicy otrzymują płacę zgodną z niemieckimi przepisami. Na bieżąco weryfikowane są płatności wynagrodzenia, listy płac, godziny pracy i nawet polskie deklaracje podatkowe pracowników. Pewną grupę wypłaty dla pracownika można wypłacić jednakże w sytuacji ryczałtu czy diety lub w porządek niepodlegającą opodatkowaniu.

Mimo zatrudnienia pracownika przez Rodzimą spółkę, pracownikowi delegowanemu przysługuje gwarancja warunków sztuki i płacy minimalnej według przepisów kraju do jakiego stał delegowany, czyli tutaj Niemiec. Pracownikowi przysługuje także urlop w wymiarze pochodzącym z przepisów niemieckich.

Zapraszamy do pomocy oraz współpracy zainteresowanych przedsiębiorców i także Niemieckie firmy zainteresowane pracownikami delegowanymi z Własnych spółek.

Źródło artykułu Praca dla Ukraińców w Niemczech

0 0 vote
Czy polecasz