Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

18 maja, 2019 0 przez Mikołaj Online

Zatrudnienie cudzoziemców (m.in. Ukraińców, Białorusinów, Gruzinów, Rosjan, Mołdawian) w Niemczech. Delegowanie pracowników spoza Unii do funkcji w kolejnym kraju Unii Europejskiej. Polscy pracodawcy są szansę delegowania do akcji za granicą naszych pracowników jak jeszcze obywateli nowych państw trzecich niebędących członkami Unii Europejskiej.

Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Z wycieczki na zainteresowanie lokalnym rynkiem pracy obywateli Ukrainy, więc oni są najczęściej delegowanymi do akcji za granicą cudzoziemcami przez swoich pracodawców.

Kierowanie jest odpowiednią formą wysłania człowieka do własnego świata w celu czasowego pisania rzeczy w niniejszym regionie. Należy przy tymże mieć, że w całkowitym stanie w jakim człowiek spełnia swoją działalność za granicą obowiązują stawki płacy według niemieckich przepisów (Mindestlohn) a minimalna cena od 1 stycznia 2019 roku ma 9,19 euro za godzinę pracy brutto dla gościa delegowanego, przy czym w moc dziedzinach obowiązują wyższe ceny płacy minimalnej np. w dziedziny budowlanej. Aby oddelegować turystę ze wschodu do funkcji w Niemczech, wskazane jest dostanie wizy Vander Elst. Istnieje więc wiza organizowana przez Ambasadę Niemiec w Warszawie. Traktat o byciu Unii Europejskiej (TFUE) określa zasadę swobody świadczenia usług mającą prawo przedsiębiorstwa do realizacji swoich usług w tamtym państwie członkowski Unii Europejskiej. Przedsiębiorca na tej regule może tymczasowo kierować swoich ludzi bez wymogów uzyskiwania dla nich sam pozwoleń na pozycję co miałoby miejsce gdyby pracownik samodzielnie chciał osiągnąć zatrudnienie zdecydowanie w niemczech bez udziału Polskiego pracodawcy. Kraje członkowskie UE wprowadzają wewnętrzne przepisy, które regulują warunki i wskazówki na jakich pracodawcy innych krajów UE mogą wysyłać swoich ludzi do funkcji w ich końcu.

Niemiecka wiza Vander Elst robiona jest w charakterze tymczasowego świadczenia usług w Niemczech pracownika, którego do funkcji w Niemczech deleguje Polski pracodawca.

Samo uzyskanie wizy wiąże się ze spełnieniem kilku wymagań:

Obcokrajowiec pragnie zawierać zawartą umowę o pracę czy zlecenie z Własnym pracodawcą, w stosunku z tymże pragnie być ubezpieczony i podejmować minimum od miesiąca u pracodawcy, który ma delegować człowieka do funkcji w Niemczech. Musi w stosunku z tym legalnie istnieć na obszarze Polski, mieć uprawnienie na pozycję. Konieczny jest dokument organizowany przez Polski ZUS – zaświadczenie A1 poświadczające, że człowiek podlega Polskiemu prawu w dziale ubezpieczenia publicznego oraz co istotne aby wystąpić po te teksty potrzebne jest wcześniejsze udokumentowane zameldowanie w Polsce i uzyskanie Polskiego Certyfikatu Rezydencji Podatkowej, który określa kraj w jakim pracownik rozlicza się z osiąganych dochodów.

Uzyskanie ludziach tych tekstów jest kilka tygodni także w wypadku braku konieczności uzupełniania braków dla uzyskania któregoś z obowiązujących dokumentów może zamknąć się w ok. 4 tygodniach od momentu zatrudnienia zatrudnionego w Polsce. Ten sezon istnieje więcej niezbędny aby udowodnić, że rzecz w Niemczech nie jest dobrym celem zatrudnienia gościa i z razu po zatrudnieniu nie prawdopodobnie on stać legalnie wysłany za granicę. Pracownik zatrudniony istnieje na zawodowe w Polsce natomiast jego funkcja za granicą ma charakter jedynie tymczasowy także w ramach swojej praktyce w Polsce został kierowany do pisania swoich obowiązków na terenie Niemiec okazjonalnie np. przez 3 miesiące. Wniosek o danie wizy Vander Elst chodzi po wcześniejszym zapisaniu się online złożyć w Ambasadzie Niemiec w Warszawie wraz z ceną 75 euro (równowartość w dobrych polskich). Agencja Work Holding za uwagę przy kompletowaniu i składaniu wniosku pobiera z pracodawcy dodatkową stawkę za pomoc w wysokości 250 zł netto za jednego pracownika.

Agencja Pracy Tymczasowej Work Holding, umożliwia Polskim pracodawcom pomoc we wszelkich formach i funkcjonalne delegowanie swoich ludzi do Lekturze w Niemczech. Nasza uwagę jest kompleksowa – z ekonomicznej oraz bliskiej rekrutacji gości z końców takich jak Ukraina, Białoruś, Gruzja, Mołdawia, Rosja czy Polska poprzez konsultacje prawe oraz usługa w załatwieniu wszystkich obowiązujących w procesie delegowania pracowników tekstów i wizy Vander Elst, aż po rozliczanie kadrowo księgowe.

Do wniosku należy dołączyć: dwa efekty w stylu niemieckim, aktualne fotografie biometryczne, paszport, udokumentowanie pobytu i sztuce u pracodawcy, umowa pracodawcy z nazwą z kolejnego państwa UE, pismo z firmy oferującej usługi i dokument A1 oraz kartę EKUZ.

Pracodawca delegujący pracowników musi też zgłosić ten fakt w niemczech w drugich pracach w relacje z wielu czynników, które indywidualnie mogą chcieć poszczególnego zgłoszenia:

Zollamt – Niemiecki Urząd Celny, na internetowym portalu zgłoszeniowym należy zgłosić delegowanych pracowników wielu branż.

SOKA-Bau – Zgłaszamy pracowników branży budowlanej (oraz dotyczy elektryków). Niemiecka kasa urlopowa do której należy też odprowadzać składkę na urlop.

Finanzamt – Niemiecki Urząd Skarbowy, BG-Bau – ubezpieczyciel wypadkowy branży budowlanych, Deutsche Rentenversicherung – Ubezpieczenia Społeczne, Urząd meldunkowy (pracownicy spędzający w niemczech ponad 3 miesiące podlegają meldunkowi)

Pracownik wysyłany do funkcji w Niemczech podlega przepisom w obrębie płacy minimalnej według niemieckich przepisów Mindestlohn. Płaca minimalna różni się w relacje z branży i np. ogólna wartość to przynajmniej 9,19 euro brutto za godzinę pracy a dla branży budowlanej więc w relacje od kwalifikacji minimum 12,20 euro brutto za godzinę pracy. Niemieckie urzędy jak jeszcze same firmy do funkcji w jakich pracownicy są delegowani przykładają wielką rolę do oceny czy pracownicy otrzymują płacę dobrą z niemieckimi przepisami. Na bieżąco badane są płatności wynagrodzenia, listy płac, godziny pracy oraz nawet polskie deklaracje podatkowe pracowników. Pewną grupę wypłaty dla gościa można wypłacić przecież w budowie ryczałtu czy diety czyli w twórz niepodlegającą opodatkowaniu.

Mimo zatrudnienia pracownika przez Naszą firmę, pracownikowi delegowanemu przysługuje gwarancja warunków produkcji oraz płacy minimalnej według przepisów kraju do jakiego został delegowany, czyli tutaj Niemiec. Pracownikowi przysługuje także wypoczynek w wymiarze wychodzącym z przepisów niemieckich.

Zapraszamy do pomocy oraz współpracy zainteresowanych przedsiębiorców a i Niemieckie firmy zainteresowane pracownikami delegowanymi z Naszych firm.

Źródło artykułu Praca dla Ukraińców w Niemczech

0 0 votes
Daj ocenę